Tuscia Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Stefano Ubertini, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Simone Severini, öğretim üyeleri Prof. Dr. Maria Andaloro ve Doç. Dr. Paola Pogliani’den oluşan heyet, Nevşehir Restorasyon ve Konservasyon Bölge Laboratuvar Müdürü Hatice Temur Yıldız ile NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette konuşan Tuscia Üniversitesi Rektörü Ubertini, Türkiye’de bulunan bazı üniversiteler ile akademik personel ve öğrenci değişimi başta olmak üzere ikili iş birliklerde bulunmak istediklerini söyledi.

Bu kapsamda Tuscia Üniversitesi ile NEVÜ arasında öğrenci ve akademik personel değişimi ile birlikte bilimsel ve akademik konularda ortak iş birliği içerisinde olmak istediklerini ifade eden Rektör Ubertini ve beraberindeki heyet ayrıca Rektör Aktekin ve yönetimine göstermiş oldukları misafirperverlikten dolayı teşekkür ederek üniversiteleri hakkında bilgi verdi.

“Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Sorunlar” temalı seminer “Özel Gereksinimli Bireylerin Karşılaştıkları Sorunlar” temalı seminer

“ULUSLARARASILAŞMAYA BÜYÜK ÖNEM VERİYORUZ”

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Rektör Ubertini ve beraberindeki heyete teşekkür eden NEVÜ Rektörü Aktekin ise üniversite olarak, YÖK’ün yükseköğretimde belirlediği hedefler doğrultusunda uluslararasılaşmaya büyük önem verdiklerini söyledi.

NEVÜ’de 50 farklı ülkeden 688 uluslararası öğrencinin eğitim gördüğünü ve bu öğrencilerin diğer tüm öğrencilerle birlikte en iyi şekilde eğitim almalarına yönelik önemli çalışmalar yürüttüklerini söyledi. Aktekin ayrıca ülke üniversiteleri arasında yürütülebilecek ikili iş birliklerine de açık olan bir üniversite olarak Tuscia Üniversitesi ile de ortak proje ve çalışmalara destek vermeye hazır olduklarını sözlerine ekledi.

İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALANDI

Rektör Aktekin ve Rektör Ubertini daha sonra iki üniversite arasında öğrenci ve akademik personel değişimi başta olmak üzere bilimsel ve akademik konularda ortak iş birliği yürütülmesine dair protokole birlikte imza attı.

HEYET NEVÜ YERLEŞKESİNİ GEZDİ

Ubertini ve beraberindeki heyet imza töreninden sonra Rektör Aktekin, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mutluhan Akın ve Prof. Dr. Özlem Fındık ile Genel Sekreter Nihat Çavuşoğlu eşliğinde NEVÜ yerleşkesini ve Kapadokya Teknopark’ı gezdi.