Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Nevşehir İl merkezinde Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda saat 10.15’te ÖABT oturumu ve saat 14.45’te de İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alanı olmak üzere iki oturumda gerçekleştirildi.

MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Çakır’dan Rektör Aktekin’e ziyaret MÜSİAD Nevşehir Şube Başkanı Çakır’dan Rektör Aktekin’e ziyaret

Sınav hazırlıklarını ve uygulama sürecini yerinde takip eden NEVÜ Rektörü ve ÖSYM Nevşehir Sınav Koordinatörü Prof. Dr. Semih Aktekin, “2023 yılı KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sınavı 2 oturumda gerçekleştirildi. Nevşehir İl merkezinde ÖABT Oturumunda 1354’ü kadın aday ve 430’u da erkek aday olmak üzere toplam 1784 aday sınava girdi. 7 binada 77 salonda gerçekleştirilen sınavda 224 personel görev aldı. İmam-Hatip Lisesi Meslek Dersleri Alan oturumuna ise 183’ü kadın aday ve 44’ü de erkek aday olmak üzere toplam 227 kişi girdi. 2 binada ve 9 salonda gerçekleştirilen bu sınavda da 36 personel görev aldı” dedi.

Aktekin devamında, “Yapılan hazırlıklar ve alınan tedbirler eşliğinde başarılı bir şekilde tamamlanan sınavda görev alan tüm akademik ve idari personelimize, Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü personeline, bina ve sınav güvenliğinden sorumlu Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü personeline görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca sınavın tüm adaylar için de hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Kaynak: HABER MERKEZİ