NEVÜ Sosyal Bilimler Topluluğu ile Girişimcilik Kulübü’nün birlikte organize ettiği ve Akademik Danışmanlar Prof. Dr. Korhan Karacaoğlu ve Öğr. Gör. M. Cihan Yaralı’nın moderatörlüğünde çevrimiçi olarak gerçekleştirilen etkinliğe, Nevşehir KOSGEB İl Müdürü Ali Usta ve Erzurum KOSGEB İl Müdürü Lütfullah Aktaş davetli konuşmacı olarak katıldı.

‘KOSGEB Girişimcilik Destek Programları’, ‘Geleneksel ve İleri Girişimcilik Destek Programları’ ve ‘Alınabilecek Sertifikalar’ hususunda bilgilendirme etkinliğine katılan öğrenci ve girişimcilik düşüncesinde olan bireyler, farkındalık ve geleceğe dönük yol haritalarını oluşturma fırsatı yakaladı. Ayrıca katılımcılar iş dünyasındaki hibe destek ve eğitimlere dair; KOSGEB’den online eğitim nasıl alınır? Sertifikalar nasıl ve ne zaman kullanılır? Proje yazımında en çok nelere dikkat edilir? Hangi eğitimler ve sertifikalar ne zaman alınır? Geleneksel Girişimci Destek Programı, İleri Girişimci Destek Programı hakkında bilinmesi gerekenler nelerdir? sorularına birinci ağızdan cevap alma imkânı buldu.

Düzenlenen etkinlikten duydukları memnuniyet ifadelerini dile getiren katılımcılar ve konuşmacılar, sonraki süreçlerde de çeşitli organizasyonlarda bir araya gelinebileceğini dile getirdi.