NEVÜ Rektörlüğü tarafından üniversitenin Sağlık Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı koordinesinde yeni eğitim-öğretim yılında üniversitenin öğrenci kulüplerinin tanıtılması ve isteyen öğrencilerin kayıtlarını yaptırabilmesi amacıyla NEVÜ Vali Şinasi Kuş Kültür ve Kongre Merkezi Fuaye Alanı’nda “Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Günleri” düzenliyor.

Bugün başlayan ve iki gün sürecek olan “Öğrenci Kulüpleri Tanıtım Günleri”nde üniversite bünyesinde çeşitli alanlarda faaliyet gösteren toplam 59 öğrenci kulübünün tanıtım ve bilgilendirme standının yanı sıra NEVÜ bünyesinde faaliyet gösteren Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi, İŞKUR’un İş Kulübü, Nevşehir Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün Gençlik Ofisi, Nevşehir Kızılay Şube Müdürlüğü’nün Genç Kızılay ile Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü’nün tanıtım ve bilgilendirme stantları yer aldı.

ÖĞRENCİLER BİLGİLENDİRİLEREK ÜYE KAYDI ALINIYOR

Öğrenci Kulüplerinin akademik danışmanları, kulüp başkanları ve üyelerinin görev aldığı stantları ziyaret eden öğrencilere kulüpler ve kulüplerin eğitim-öğretim yılı boyunca düzenledikleri sosyal, kültürel, bilimsel, sanatsal ve sportif faaliyetler hakkında bilgiler verilirken, isteyen öğrencilerinde kulüplere kayıtları alınıyor."

“ÖĞRENCİLERİMİZİN SOSYO-KÜLTÜREL GELİŞİMİNE BÜYÜK ÖNEM VEREN BİR ÜNİVERSİTEYİZ”

NEVÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mutluhan Akın beraberinde Genel Sekreter Yardımcısı Bünyamin Ergen ve Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı İsmail Köse ile tanıtım ve bilgilendirme stantlarını ziyaret ederek kulüpler ve yürüttükleri faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 

Öğrencilerle bir arayarak kendilerinin istek ve taleplerini de dinleyen Rektör Yardımcısı Akın, üniversite olarak her bir öğrencinin eğitim-öğretimleriyle birlikte kendilerinin gelişimlerine katkı sağlayacak bilimsel, kültürel, sportif, sanatsal faaliyetlere büyük önem veren bir üniversite olduklarını söyledi.

NEVÜ öğrencilerinden 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel etkinlik NEVÜ öğrencilerinden 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel etkinlik

Üniversite bünyesinde 59 Öğrenci Kulübü ve 12 Öğrenci Topluluğu’nun bulunduğunu ve bir birinden başarılı faaliyetler yürüttüklerine değinen Akın, isteyen öğrencilerin bu kulüp ve topluluklara üye olabilecekleri gibi düzenledikleri faaliyetlere de katılabileceklerini sözlerine ekledi.

7-806-116

Kaynak: HABER MERKEZİ