NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin yeni eğitim-öğretim yılı hazırlıkları kapsamında üniversitenin Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezi bünyesinde “Kariyer Merkezi Öğrenci Destek Ofisi”nin kurularak hizmete başladığını söyledi.

Aktekin, “2023-2024 Eğitim-Öğretime Yılı’na hazırlık çerçevesinde üniversitemiz bünyesinde öğrencilerimizin sosyal güvenliğini sağlamak amacı ile dönem boyunca faaliyet gösterecek ‘Kariyer Merkezi Öğrenci Destek Ofisi’ni kurduk. Bu ofisimizde görevlendirdiğimiz alanında uzman akademik ve idari personellerimiz ile de öğrencilerimize güvenlik, güvenli barınma, ulaşım olanakları ve üniversitemizin sosyal imkânları başta olmak üzere bir çok alanda yüz yüze ve telefonla destek ve bilgilendirmelerde bulunacağız.” dedi.

Aktekin devamında “Bilindiği gibi üniversitemizde yeni eğitim-öğretim yılımız 02 Ekim 2023 Pazartesi günü başlayacak. Biz üniversite olarak ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından ailelerin bizlere birer emaneti olan tüm öğrencilerimizin üniversitemizde ve şehrimizde güvenli, huzurlu ve en iyi şekilde eğitim almalarını sağlamak için tüm hazırlıklarımızı tamamladık. Bu kapsamda da üniversitemiz ‘Kariyer Merkezi Öğrenci Destek Ofisi’, Nevşehir Valiliğimiz, Emniyet Genel Müdürlüğümüz ve Nevşehir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Eğitim Şube Müdürlüğümüz iş birliğinde ‘Bilgilendirme ve Önleme Faaliyetleri (BÖF)’ gerçekleştirecek,  öğrencilerimizi uyuşturucu ile mücadele, bağımlılık ve ilgili suç örgütleri hakkında bilgilendireceğiz. Diğer tarafından rehberlik, danışmanlık ve sosyal destek kapsamında öğrencilerimize oryantasyon haftasında ve yıl boyunca düzenli aralıklarla desteklerimiz devam edecek. Kariyer Planlama Uygulama ve Araştırma Merkezimiz tarafından yürütülmekte olan Akran Rehberliği kapsamında da, deneyimli öğrencilerimiz yeni kayıt yapan öğrencilerimize sosyal alanlarda rehberlik edecekler” diye konuştu.

NEVÜ Rektörü Aktekin’den Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam’a ziyaret NEVÜ Rektörü Aktekin’den Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Çam’a ziyaret

IMG_0462

Kaynak: HABER MERKEZİ