NEVÜ Rektörü Prof. Dr. Semih Aktekin, Romanya Oradea Üniversitesi Beden Eğitimi, Spor ve Fizyoterapi Bölümü öğretim üyeleri Doç. Dr. Cristea Dana ve Öğr. Gör. Dr. Pop Anca ve beraberinde üniversitenin Uluslararası İlişkiler Ofisi’nde görevli Julieta Romocea ve Liliana Tautan’i makamında ağırladı.

Ziyarette, daha önce NEVÜ’de Romanya Oradea Üniversitesi’nin misafir edilen öğretim üyeleri ve öğrencilerinin olumlu deneyimlerini paylaşan konuklar, uzun süredir devam eden verimli iş birliği için Aktekin’e teşekkür etti.

İş birliğinin devam edebilmesi ve geliştirilmesi yönünde çalışmaların değerlendirildiği ziyarette, öğrencilerin konaklama sorunları, hareketliliklerde Türkçe ve Rumence öğretiminin önemi, ikili anlaşmalarla açılabilecek yeni bölümler konularında fikir paylaşımı yapıldı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Aktekin, üniversitelerin yerel dokusunu kaybetmeden uluslararasılaşmasına büyük önem verdiklerinin altını çizerek, iki üniversite arasında hareketlilik gerçekleştiren öğrencilere kredilerine eklenebilecek şekilde Türkçe eğitimi verilebileceğini, böylece hareketliliklerin amaçlarına daha iyi ulaşacağını ifade etti.

Editör: Ravza Nur Baydemir