TES Nevşehir Şube Başkan Yardımcısı Yalçın, gündeme dair değerlendirmelerde bulunduğu bir açıklama yayımladı.

Yalçın açıklamasında şunları söyledi:  “Öğretmenler için bir şeyler mi yapmak istiyorsunuz? O halde il İçi sıra sistemi uygulaması yapın zaten rotasyana gerek kalmaz.

Arı, Kara Ağaç Destanı dizi setini ziyaret etti Arı, Kara Ağaç Destanı dizi setini ziyaret etti

Söz verildiği halde aylardır bir adım atılmayan ÖMK’yı gündeminize alın. Öğretmenlerimizi, neredeyse, kamuda en düşük maaşı alan meslek grubu olmaktan kurtaracak tedbirleri hayata geçirin. Kuşa dönmüş olan ve asla emeğin karşılığı olmayan ek ders ücretlerini yüzde 100 artıracak düzenlemeyi gerçekleştirin. Saçma sapan başvurular üzerine öğretmenlerimizin itibarını rencide eden CİMER keşmekeşine bir nizam getirin. Proje okullarının yönetici ve öğretmen atamalarına liyakat esaslı bir esas oluşturun. Ki, ‘birileri’ artık bu güzide okullarımızı, babalarının çiftliği gibi görmekten vazgeçsin. 9 aydır bekleyen öğretmen atama takvimini artık işletin. Ülkemizi, asgari ücretin aşağısına mahkum ettiğimiz ücretli öğretmenlik utancından kurtaracak sayıda öğretmen ataması yapın. Sayın Cumhurbaşkanımızın söz verdiği üzere mülakatı kaldırdığınızı duyurun.

Tüm bunlar bir yanda dururken, dönemin Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi Avcı’nın dediği gibi “attığınız taşın ürküttüğünüz kurbağaya değmeyeceği” rotasyon gereksizliğiyle uğraşmayın!”

Kaynak: HABER MERKEZİ