Ürgüp Belediyesi tarafından bu yıl 51.si düzenlenen Uluslararası Bağ Bozumu festivalinin son gününde bağ bozum etkinliği düzenlendi.

Festival çerçevesinde düzenlenen etkinliğe katılan misafirler bağda hem üzüm kesti, hem de doyasıya üzüm yedi.

Bağ bozum etkinliğinde konuşan Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk yaptığı açıklamada, “Bu yıl 51.’sini düzenlediğimiz Uluslararası Bağ Bozumu Festivalimizin son günündeyiz. Bu gün bağcılık sektörünün ürettiği üzümlerin bozumunu gerçekleştiriyoruz. Hem ilçemizden, hem de bu festival amacıyla ilçemize gelen yerli ve yabancı ziyaretçilerimizle şu an bağdayız ve üzümlerimizi kesiyoruz. Üreticilerimizin ürettiği üzümün daha iyi tanıtılması ve üretimi teşvik anlamında özellikle Ürgüp’ün kültürel unsurlarının yansıtıldığı festival oldu. Her geçen yıl çeşitli etkinliklerle zenginleştirdiğimiz bir festival. Yaklaşık 3 gündür binlerce insanımızı misafir ediyoruz. İnşallah bu yıl bereketli geçecek, çiftçilerimizi ürünlerini en güzel şekilde değerlendirip hem ilçe ekonomisine, hem de kendi ekonomilerine katkıda bulunacak. Aynı zamanda da bu ürünlerin tüm dünya tarafından tanıtılmasına bu düzenlediğimiz festivalde vesile olacak” dedi.

Ürgüp Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kandil programı Ürgüp Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezinde kandil programı

Aktürk, “Şenlik havasında üzümlerimizi topluyoruz. Şu an tüm vatandaşlarımızla bağdayız. Herkes kestiği üzümü evine götürecek” dedi.

AW026806_03

Kaynak: İHA