Simya Koleji öğrencileri düzenledikleri kutlama programıyla katılımcılara unutulmaz duygulu anlar yaşattı.

Okulun 100. yıl kutlamalarına idareciler, öğretmenler, veliler ve birçok davetli katıldı.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı 100. yıl özel kutlama töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın hep bir ağızdan coşkuyla söylenmesinin ardından, Sınıf Öğretmeni Neşe Demir’in günün anlam ve önemini anlatan konuşması ile devam etti.

Kutlama programında tüm kademelerden öğrencilerin görev aldığı koro, oratoryo, dans, şiirler, vals gösterisi, drama gösterileri, halk oyunları, zeybek gösterisi ve daha birçok etkinlik tüm veliler ve öğretmenlerin alkışları eşliğinde gururla, coşkuyla sergilendi.

Nevşehir’de bugün vefat edenler (5 Aralık 2023) Nevşehir’de bugün vefat edenler (5 Aralık 2023)

Tören kapsamında Nevşehir Simya Koleji Resim Öğretmeni Fatma Kaya ve Lise Resim Kulübü öğrencileri tarafından hazırlanan “Cumhuriyetin İlkleri” adlı resim sergisi büyük beğeni topladı.

Resim sergisi öncesinde Müzik öğretmeni Seda Altuner ve 12 Anadolu A öğrencilerinden Elif Kalyoncu tarafından gitar ve keman dinletisi gerçekleştirildi.

Okulda 29 Ekim kutlamaları kapsamında yapılan kutlama törenine ek olarak 100. Yıl Kompozisyon  Yarışması, 100. Yıl Maraton Koşusu, 100. Yıl Babalar Futbol Turnuvası, 100. Yıl Anneler Yarışıyor, 100. Yıl Ihlara Gezisi  ve Münazara etkinlikleri gerçekleştirildi.

Okul yönetiminden yapılan açıklamada, “Törenimizde emeği ve katkısı bulunan Nevşehir Simya Koleji öğrenci ve öğretmenleri ile yoğun katılımları ve eşlikleriyle törenimize renk katan velilerimize teşekkür ediyoruz. Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile canlarını bu uğurda feda eden şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz. İlelebet yaşasın Cumhuriyet!” denildi. 

IMG_2209IMG_2002IMG_1997IMG_1982

Kaynak: HABER MERKEZİ