TES Başkanı Urgenç sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada özellikle sosyal medya ve Youtube platformlarından Atatürk ve silah arkadaşları hakkında olumsuz açıklamalarda bulunanlara ağır bir gönderme yaparak bir açıklama paylaştı.

MEDAŞ yerel seçimleri ve bayram mesaisini sorunsuz atlattı MEDAŞ yerel seçimleri ve bayram mesaisini sorunsuz atlattı

Başkan Urgenç paylaşımında şu ifadelere yer verdi: Türk milletinin namus ve hürriyet mücadelesinin lideri ve devletimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e şerefsizce hakaret edenler, kahraman ecdadımızın denize döktüklerinin geride bıraktığı gayri meşru kalıntılarıdır. Atatürk’ten rahatsız olmak demek; Anadolu’yu işgal etmek isteyen emperyalizmin bu topraklardan sökülüp atılmasını, bir asır geçse dahi hala hazmedememek demektir. Atatürk’ten rahatsız olmak demek; Bu aziz topraklarda sonsuza kadar sürecek Türk varlığından rahatsız olmak demektir.

Atatürk’ten rahatsız olmak demek; Türk devletinden rahatsız olmak demektir! Atatürk’ten rahatsız olmak demek; yeniden dünyaya nizam verecek yeni Türk medeniyetinin yükselişinden rahatsız olmak demektir. Başkomutanımızı ve yiğit silah arkadaşlarını minnet, şükran ve Fatiha’larla anıyorum. Aziz ruhları şad olsun.”

Kaynak: HABER MERKEZİ