Nevşehir'de kamyon ile otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı Nevşehir'de kamyon ile otomobilin çarpıştığı kazada 1 kişi öldü, 2 kişi yaralandı

Geçtiğimiz yıl Mersin Gazeteciler Cemiyeti ile Batı Trakya Gazeteciler Derneği arasında ‘kardeş cemiyet ‘ protokolü imzalanmış ve 50 Tekirdağlı gazeteci Mersin’de ağırlanmıştı.

Bugün de Mersinli 50 gazeteci Batı Trakya Gazeteciler Derneği’nin ev sahipliğinde Tekirdağ’a geldi.

HEYET İLK ZİYARETİNİ TEKİRDAĞ VALİLİĞİ’NE GERÇEKLEŞTİRDİ

Ziyarete; TGF Genel Başkan Yılmaz Karaca, Genel başkan Vekili Cafer Esendemir, Batı Trakya Gazeteciler Derneği Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Necmi Işıksal, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve TGF Genel Başkan Yardımcısı Rüstem Kaya Tepe, TGF Genel Başkan Yardımcısı Levent Altun, Mali Sayman Derya Akbıyık, Basın Vakfı yöneticileri Şahin Özer, Mehmet Işık, Mersin Sanayi ve Ticaret odası başkanı Ayhan Kızıltan ile Mersin ve Tekirdağlı gazetecileri katıldı.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, TGF heyetine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederken tarihi Valilik konağı hakkında bilgiler verdi ve başarılar diledi.

TGF Genel Başkanı Yılmaz Karaca, Tekirdağ’ın TGF için çok önemli bir yeri olduğunu belirterek Mersin ve Tekirdağ cemiyetlerinin bu işbirliğinin diğer cemiyetlere örnek olması gerektiğini söyledi.

Batı Trakya Gazeteciler Derneği başkanı ve TGF genel başkan yardımcısı Necmi Işıksal ise Mersinli gazetecileri ağırlamaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, geçtiğimiz yıl da Mersin’e konuk olduklarını söyledi. Necmi Işıksal ayrıca Vali Yıldırım’ın Tekirdağ’a büyük hizmetlerde bulunduğunu ifade ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti başkanı ve TGF Genel başkan yardımcısı Rüstem Kaya Tepe de Tekirdağlı meslektaşları ile buluşmaktan mutluluk duyduklarını söyledi.

3 gün sürecek programda Tekirdağlı ve Mersinli gazeteciler Tekirdağ’ı gezecek ve çeşitli mesleki toplantılar gerçekleştirecek.

WhatsApp Image 2023-08-10 at 18.34.40WhatsApp Image 2023-08-10 at 18.34.42WhatsApp Image 2023-08-10 at 18.34.41 (1)WhatsApp Image 2023-08-10 at 18.34.42 (1)