Duru'dan Dünya Engelliler Günü mesajı Duru'dan Dünya Engelliler Günü mesajı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Ürgüp’e yapılacak olan 1200 kişilik kız, 762 kişilik erkek kapasiteli öğrenci yurtlarının ihalesi gerçekleştirildi. Tamamlanan prosedürler sonrasında yurtların yapılacağı arsalarda hafriyat çalışmaları da başlatıldı.

“ÖĞRENCİLER BARINMA PROBLEMİ YAŞIYOR”

İl Müdürü Özdemir yaptığı açıklamada, Ürgüp’te Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi (NEVÜ) ve Kapadokya Üniversitesi’nde (KÜN) yaklaşık 10 bin öğrencinin eğitim hayatına devam ettiğini belirterek, bu durumun öğrenciler açısından ciddi barınma problemi oluşturduğunu söyledi.

“EYLÜL 2021 YILINDA 6 BİN 500 OLAN YURT KAPASİTESİ 10 BİNE ÇIKTI”

Uzun süren uğraşlar sonucunda ihalesi gerçekleştirilen yurtlarda temel kazma ve hafriyat çalışmalarının hızla devam ettiğini kaydeden Özdemir, “Çelik konstrüksiyonla yapılacak olan yurtların betonarme inşaata göre çok daha kısa sürede bitirilip öğrencilerimizin hizmetine sunulması planlanmaktadır. Nevşehir’de pandemiden sonra Eylül 2021 yılında 6 bin 500 olan KYK yurt kapasitemiz bugün itibariyle 10 bine çıkarılmış, inşallah çok kısa bir süre içerisinde Kozaklı ilçesindeki yurdumuz ve Ürgüp ilçesindeki bu yurtlarımız devreye sokulduğunda toplam kapasitemiz 12 bin 500’e yükseltilecektir. Böylece yaptığımız hamlelerle çok kısa bir süre içerisinde 6 bin gencimize daha yurtta barınma imkanı sağlamış olacaktır.” dedi.

İl Müdürü Özdemir, Nevşehir tarihinin parasal anlamda en büyük yatırımı olan yurtların şehre kazandırılmasına destek veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere önceki dönem Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na, mevcut Bakan Osman Aşkın Bak’a, bakanlık bürokratlarına, önceki Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel’e, mevcut Vali Ali Fidan’a ve Nevşehir’in siyasi büyüklerine teşekkür ettiğini bildirdi.

WhatsApp Image 2023-10-12 at 16.56.58

WhatsApp Image 2023-10-12 at 16.56.59

WhatsApp Image 2023-10-12 at 16.56.59 (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ