NEVÜ öğretim elemanları ve öğrencilerinden uluslararası başarı NEVÜ öğretim elemanları ve öğrencilerinden uluslararası başarı

Kapadokya Alan Başkanlığı’nın pek çok alanda yıkım uygulamaları devam ediyor. Ürgüp Belediyesi’ne gönderilen resmi yazılarda Ürgüp ilçesinde de yıkımların yapılacağı belirtildi.

Ürgüp Belediyesi , meclis toplantısında başlayan kaçak yıkımlar hakkında görüşme yapıldı. Ürgüp Peribacaları ve Dervent alanlarında yıkım yapılacağı belirtildi.

Başkan Bul Kapadokya Alanı  Başkanlığı ile yaptığı görüşme ile ilgili meclis üyelerine bilgi verdi.

Başkan Bul, Kapadokya Alan Başkanlığı yetkilileri ile yaptığımız görüşmede; “Toki’nin Peribacaları için hazırladığı projenin belediyemiz tarafından inşaa edilmesi. Dervent için de Çervre Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürlüğü’ndeki var olan projenin hayata geçirilmesi konularını konuştuk. Ürgüp ile sınırlı olmaksızın aynı anda pek çok alana yıkım uygulama işlemi yapıldığını/yapılacağını da öğrendik. Olabildiğince hızlı ve bu mevkilerdeki esnafın mülk sahibi olabileceği satış noktaları yapmak hedefimiz olacak” ifadesinde bulundu.

Muhabir: ÖZLEM EKİCİ