Vali Fidan, 19 Ekim Muhtarlar Günü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Fidan, 1829 yılından bu yana vatandaşların devlet kurumlarıyla olan ilişkilerinde aracı bir rol oynayan, seçimle iş başına gelmiş, kamu yönetim zincirinin ilk halkası olan muhtarların “19 Ekim Muhtarlar Günü”nü yürekten kutladığını söyledi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Nevşehir konuşuldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Nevşehir konuşuldu

Vali Fidan mesajında şöyle devam etti: “Muhtarlık müessesesi, kültürümüzün ve toplumsal hayatımızın önemli yapı taşlarından biri olarak devletimizin her türlü imkanından yine devlet eliyle faydalanılması noktasında insan ve hizmet odaklı anlayışın icrasında vazgeçilmez bir unsurdur.

Bulunduğu mahallede ve köyde devletimizin tüm kurumlarının hizmetlerini vatandaşlarımıza ulaştırılmasında köprü vazifesi gören, vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı rol oynayan, yönetim anlayışımızda vatandaşlarımızın devletimize ihtiyaç duyduğunda müracaat edecekleri ilk kapı olan; seçilerek milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olma makamı olan muhtarlıklarımız devlet yönetimimizde çok önemli bir yer tutmaktadır.

Altyapı çalışmalarından nüfus hizmetlerine, asayiş çalışmalarından eğitim hizmetlerine kadar vatandaşa hizmet yolunda ter akıtan, vatandaşın derdiyle dertlenen, her türlü şer odaklarına karşı daima devletinin yanında yer alan muhtarlarımız yaptıkları bu fedakâr çalışmalarla her türlü takdiri hak etmektedir.

Bu bağlamda bizler de daima bir arada olduğumuz, sıkça gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde talep ve beklentilerini dinleyip, çözüm yolları üretmeye gayret gösterdiğimiz ilimizin tamamında hizmet veren 118 mahalle, 153 köy muhtarlarımıza bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da her türlü desteği vermeye devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle vatandaşlarımıza kamu hizmeti sunumunda en büyük yardımcımız olan, böylesine önemli bir görevi üstlenen, demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi muhtarlarımızın 19 Ekim Muhtarlar Günü'nü kutluyor, kendilerine ve ailelerine sağlık, mutluluk ve afiyetler diliyorum.” 

Kaynak: HABER MERKEZİ