Başkan Civelek ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Satılmış, Vali Fidan’ı makamında ziyaret etti.

Vali Fidan, Türk Kızılay’ın Kurban Bayramı'nda ihtiyaç sahiplerine teslim edilmek üzere başlattığı Kurban bağışı kampanyasına destek vererek, kurban bağışında bulundu.

Kızılay'ın geleneksel hale gelen vekaletle kurban kesim kampanyasının 2024 yılında da devam ettiğini belirten Civelek, vekâlet kurban bağışı yapan Vali Fidan'a teşekkür etti.

KIZILAY KURBAN VEKÂLETLERİNİ İHTİYAÇ SAHİPLERİNE ULAŞTIRACAK

Nevşehir’de bugün vefat edenler (8 Haziran 2024) Nevşehir’de bugün vefat edenler (8 Haziran 2024)

Türk Kızılay, Kurban Bayramı'nın manevi zenginliğini ve bereketini, vekâletle kurban kesim kampanyası aracılığıyla sofralara taşıyor.

Bu yıl da "Kurban Bereketini Yıl Boyu Yaşatıyorsan Hilal Olsun Türkiye" sloganıyla hayırseverlere seslenen Kızılay, vekâlet bedellerini de duyurdu.

Kızılay Kurban Modeli sayesinde, Et ve Süt Kurumu başta olmak üzere Türkiye’nin en büyük tedarikçilerinin iş birliğiyle hazırlanan kavurma konserveleriyle milyonlara yardım elini uzatmayı planlayan Kızılay, Gazze’deki mağdurlar için de konserveler hazırlayacak.

 Kızılay, deprem bölgesi ve Gazze’deki ihtiyaç sahiplerine yapacağı dağıtımlardan arta kalan konserveleri de tüm Türkiye’ye yayılan aşevlerinde sıcak yemek yapmak için kullanacak.

KURBAN HİSSE BEDELİ YURT İÇİ 11 BİN 750 TL, GAZZE 11 BİN 750 TL, YURT DIŞI 4 BİN 300 TL

Et ve Süt Kurumu ile iş birliği yapan Kızılay, 2024 yılı kurban hissesi bedellerini yurt içinde 11 bin 750 TL, Gazze’deki mağdurlar için 11 bin 750 TL, yurt dışı için de 4 bin 300 TL olarak belirledi.

Yurt dışında yaşayan ve hisse bedelini döviz cinsinden ödemek isteyenler ise Türkiye ve Gazze için 1 hisse karşılığı 370 Amerikan Doları veya 345 Euro, diğer ülkeler için de 135 Dolar veya 125 Euro bedel ödeyerek vekâlet verebilecek.

DÜNYANIN FARKLI COĞRAFYALARINDA KURBAN SEVİNCİ

Türkiye ve Gazze’nin yanı sıra farklı bölgelere de yardım ulaşmasını sağlayacak olan Kızılay, 2024 Kurban kampanyası kapsamında yurt dışında aralarında Balkanlar’da Bosna Hersek, Bulgaristan, Kuzey Makedonya, Kosova, Asya’da Afganistan, Bangladeş, Kırgızistan, Pakistan, Ortadoğu’da Irak, Suriye, Yemen, Afrika’da ise Çad, Nijer, Somali, Kenya, Sudan, Tanzanya, Uganda, Burkina Faso olmak üzere 19 ülkede vekâletle alınan kurbanların kesimlerini yapılacak.

 Kızılay, kesimlerden sonra hazırlayacağı kurban paylarını, uzmanları aracılığıyla anlık olarak belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtacak.

KURBAN VEKÂLETİ KIZILAY’A NASIL VERİLİR?

Kızılay’a vereceği kurban vekâletleriyle birlikte gerçek ihtiyaç sahibine ulaşmanın huzurunu yaşamak isteyen hayırseverler vekâletlerini, bankalarda bulunan Kızılay bağış hesapları, internet bankacılığı, mobil uygulama, fast/eft/havale ile hesap numaralarına, 168 Kızılay ücretsiz danışma ve bağış hattı ile ülke genelindeki tüm Kızılay şubelerinden verebiliyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ