Vali Fidan, onbir ayın sultanı Ramazan ayı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımlayarak tüm İslam aleminin Ramazan ayını kutladı.

Fidan, heyecanla beklenen, bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olarak bilinen 11 ayın sultanı Ramazan’ın İslam alemine hayırlar getirmesini temenni etti.

Vali Fidan mesajında şu ifadelere yer verdi: “Rahmet, bereket, af, mağfiret, yardımlaşma ve paylaşma ayı, 11 ayın sultanı olan bir Ramazan ayına daha kavuşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.  Ramazan ayının dinimizde büyük bir önemi ve diğer aylar arasında kıymetli bir yeri vardır. Çünkü Mukaddes kitabımız Kur’an-ı Kerim insanlık âlemine bu ayda inmiş, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi bu ay içinde yer almış ve oruç tutulması bu ayda farz kılınmıştır.

2024 yılının 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı 2024 yılının 2. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı yapıldı

Rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan; gönül dünyamızda kendimizi muhakemeye çekmeyi, dostluk ve kardeşlik duygularını pekiştirmeyi, sabretmeyi, bağışlamayı, yardımlaşmayı, her şeyden önemlisi sevgi, hoşgörü, şefkat, iyilik ve merhamet gibi duyguları en derinden yaşandığı müstesna bir aydır.  Bu mübarek ayda bizlere düşen görev, yardımlaşma ve dayanışmanın güzelliğini en güzel şekilde yaşayıp yaşatmaktır. “İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” Hadis-i Şerif´inin rehberliğinde, elimizden geldiği kadar çevreye karşı duyarlı olmalı, aç olanı doyurmalı, dertli olana derman olmalı, yardıma muhtaç olana yardım elini uzatmalıyız.

Büyük bir manevi değere sahip olan Ramazan ayında, yetimleri, düşkünleri ve yaşlıları, büyüklerimizi, şehit ailelerimizi, gazilerimizi, hasta ve ihtiyaç sahibi aileleri ziyaret ederek, onları hatırlamak, acılarını paylaşmak hepimizin insani görevi olup, sıcak ilgi ve şefkatimizi onlara hissettirmek en önemli sorumluluklarımız arasındadır.

Zengin fakir, genç yaşlı demeden aynı sofraya oturmak, yoksul kardeşlerimizin yaralarını sarmak milletimizin birliğini ve dirliğini daha da güçlendirecek ve sarsılmaz kılacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, aynı sofranın etrafında buluşacağımız bugünlerimizin, birlik ve beraberliğimizin pekişmesine vesile olmasını temenni ediyor, Ramazan ayının ülkemize, milletimize, tüm İslam Âlemi ‘ne ve Nevşehirli hemşehrilerimize huzur, barış, esenlik ve hayırlar getirmesini diliyor, sevgi ve saygılar sunuyorum.”

Kaynak: HABER MERKEZİ