Sınıflarda öğrenciler ile bir araya gelen İl Müdürü Yazıcı, stres yönetimi, sınav kaygısı, problem çözme becerisi, kitap okumanın sosyal ve akademik hayata yansımaları, hedeflere ulaşmadaki izlenmesi gereken yollar, planlı-programlı çalışmanın önemi ve kazanım süreçlerinin takibi konuları üzerinde durarak öğrencilerin görüş ve önerilerini aldı.

Öğretmenler odasını da ziyaret eden Yazıcı, öğretmenlerle ulusal ve ilde yürütülen projelerin takibi ve bilgilendirilmesi, öğrenci gelişim süreçlerinin izlenmesi, kurum kültürünün gelişmesi ve bu yönde yapılacak çalışmalar hakkında istişarelerde bulundu. Öğrencilerin davranışlarının ve akademik başarılarının izlenmesinin önemini vurguladı.

İl Müdürü Yazıcı, öğrencilerin edindikleri bilgilerin içselleştirilerek davranışa dönüştürülmesi, okulların eğitim sisteminin temel sistemi olması nedeniyle eğitimin yapı, hedef, süreç ve işlev boyutlarından en önemlisi olan işlev boyutunun okullarda gerçekleştirildiğini vurgulayarak okulların işlevini tam anlamıyla yerine getirmesiyle hedeflere ulaşmanın mümkün olduğunu belirtti. 

Bitkilerde tükürük böceği Bitkilerde tükürük böceği

Yazıcı, Şehit Demet Sezen Kız Ai̇hl Öğrencileriyle Buluştu (2)

Kaynak: HABER MERKEZİ