Gönüllü Eğitim Merkezinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ücretsiz kurslar başlıyor Gönüllü Eğitim Merkezinde ilkokul ve ortaokul öğrencileri için ücretsiz kurslar başlıyor

Nevşehir İl Milli Eğitim Müdürü Memet Polat’ın Milli Eğitim Bakanlığında müfettiş olarak görevlendirmesi sonrasında boşalan koltuğa Yozgat İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı getirildi.

YUSUF YAZICI KİMDİR?

1966 yılında Yozgat’ın Sorgun ilçesinde doğan Yusuf Yazıcı, ilk, orta ve lise tahsilini Sorgun’da tamamladı. 1988 yılı yaz döneminde Bolu Eğitim Yüksekokulu’ndan mezun oldu. 1999 yılında Anadolu Üniversitesi Türkçe Öğretmenliği Bölümü´nde lisans eğitimini tamamladı.

Sınıf öğretmenliği, okul müdür yardımcılığı görevlerinde bulundu, Bakanlığımız tarafından açılan Okul ve Kurum Yöneticiliği Seçme ve Değerlendirme Sınavı ile Taşra Teşkilatı Yöneticiliği Seçme ve Değerlendirme Sınavlarını kazandı.

Ülkenin çeşitli yerlerinde öğretmenlik, okul müdür yardımcılığı, okul müdürlüğü, şube müdürlüğü, ilçe milli eğitim müdürlüğü yaptı.

16 Haziran 2014 yılından itibaren yürüttüğü Çankırı İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden sonra 25 Ekim 2017 tarihinden itibaren Yozgat il Milli Eğitim Müdürlüğü’ne görevlendirildi.

Kamu kurumlarında çalıştığı süre içerisinde, 2 adet aylıkla ödül, 6 adet takdir belgesi, 12 adet teşekkür belgesi, 6 adet başarı belgesi, 1 adet üstün başarı belgesi ve 1 adet ödül ile takdir edildi. Yazıcı, evli ve 2 çocuk babasıdır. 

Kaynak: RAVZA NUR BAYDEMİR