Kaymakam Gültekin’den anlamlı ziyaret Kaymakam Gültekin’den anlamlı ziyaret

Üretici firma tarafından zorlu arazi koşulları için tasarlanan 2,8 metre yükseklik, 4 metre uzunluk ve 2,5 metre genişliğe sahip 2,5 tonluk dörtçeker özel arazi aracı, sadece karada değil su yüzeyinde de rahatlıkla ilerleyebiliyor.

Üretici firmanın genel müdürü Erman Ersöz: "Şu anda özellikle araçta bütün dış kaporta aksam, camlar, koltuklar, hidrolik ve pnömatik aksam, kimyasallar ve birçok aksesuara kadar hepsi yerli. Yakın zamanda elektrik tesisatı, iklimlendirme sistemleri, iç döşeme ve kaynak parçaları dahil yerli olması için numuneler test safhasında"

Turizm ve insani yardım kuruluşlarınca da tercih edilen aracın Bursa'daki üretiminde bir yılı geride bıraktıklarını belirten Ersöz, şöyle devam etti:

İlk kez "beyaz filo" üreterek Alaska'ya göndereceklerini, ayrıca araca son dönemde yurt içinde de yoğun talep olduğunu belirten Ersöz, "Özellikle belediye ve bazı kurumların ilgisi var. İnşallah yaz döneminde bazı kurumlara bu araçları kazandırmış olacağız. Üstü açık versiyonlar üzerine çalışıyoruz. Turistlerimizi gezdirmek amacıyla özellikle Kapadokya, Muğla başta olmak üzere turizm bölgelerinden ciddi bir talep var. Devlet kurumlarımız da YETX'in yeteneklerini görünce envanterlerine katmak için çalışmalar yapıyor." diye konuştu.

Aracın şu anda 11 versiyonunun olduğunu söyleyen Ersöz, "Arama kurtarma ve yangın söndürme versiyonu da yolda. Bir de özel amaçlı zirai mücadele versiyonu geliştiriyoruz." dedi.

Kaynak: AA