TKDK Nevşehir İl Koordinatörü Recai Turan tarafından yapılan yazılı açıklamaya göre, 13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında “Tarımsal İşletmelerin Fiziki Varlıklarına Yönelik Yatırımlar” ve “Tarım ve Balıkçılık Ürünlerinin İşlenmesi ve Pazarlanması ile İlgili Fiziki Varlıklara Yönelik Yatırımlar” tedbirlerinden yalnızca makine-ekipman, hizmet ve görünürlük alımları desteğine ilişkin başvurular kabul edilecek.

Toplam destek bütçesi 20 milyon Avro olan 13. Başvuru Çağrı İlanı ile desteklenecek sektörler şu şekilde belirtildi: Süt üreten tarımsal işletmeler,  kırmızı et üreten tarımsal işletmeler, kanatlı eti üreten tarımsal işletmeler, yumurta üreten tarımsal işletmeler, süt ve süt ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kırmızı et ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, kanatlı eti ve et ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, su ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması, meyve ve sebze ürünlerinin işlenmesi ve pazarlanması.

Avanos Belediyesinden seçmenlere adres güncelleme hatırlatması Avanos Belediyesinden seçmenlere adres güncelleme hatırlatması

Projeler için yüzde 50-80 aralığında hibe desteği verilecek.

Başvurularla ilgili detaylara, web sayfamız www.tkdk.gov.tr internet adresi üzerinden ulaşılabilecek.

IPARD II Programı 13. Başvuru Çağrı İlanı kapsamında TKDK Nevşehir İl Koordinatörlüğü tarafından yapılacak olan bilgilendirme toplantılarına yönelik duyurular nevsehir.tkdk.gov.tr internet adresinden ve il koordinatörlüğü sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ