27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında İzmir’de yapılan 2023 Türkiye Vücut Geliştirme-Fitness Şampiyonası ve Dünya Şampiyonası millî takım seçmelerinde birinci olup Millî Takım kadrosuna dahil olan Çavuş, bu turnuvaya gelmeden 20-22 Ekim tarihleri arasında Antalya’da yapılan International Anatolian Cup Vücut Geliştirme-Fitness Şampiyonası’nda da birincilik kürsüsüne çıkmıştı.

“KÜN SPOR TOPLULUĞU SAYESİNDE HİÇBİR SPORCUMUZ YALNIZ OLMAYACAK”

Vücut geliştirme sürecinin zorlu bir maceraya atılmak olduğunu belirten millî sporcu, dünya şampiyonu olmanın büyük bir gurur olduğunu belirtti.

KÜN, ‘İklim Krizi ve Sürdürülebilir Turizm Paneli’ne katıldı KÜN, ‘İklim Krizi ve Sürdürülebilir Turizm Paneli’ne katıldı

Çavuş, “İmkânsız olduğu söylenilen, yapamazsın diyenlerin olduğu zorlu bir macerada galip geldim. Kendimi kanıtladığım, tüm Türkiye’yi temsil ettiğim ve dünya şampiyonasında İstiklâl Marşımızı tüm dünyaya dinletip onları saygı duruşuna geçirdiğim için gururluyum! Benim gibi nice hayalleri olan arkadaşlarıma söylemek isterim ki; hayallerinizin peşini asla bırakmayın, asla pes etmeyin ve kendinize olan inancınızı asla yitirmeyin. Okulumuzda kurduğumuz KÜN Spor Topluluğu sayesinde bundan sonra hiçbir sporcumuz yalnız hissetmeyecek. Hedefimiz her spor branşında nice başarılı sporcular yetiştirmek ve okulumuzu üniversitelerarası müsabakalarda en iyi şekilde temsil edebilmek.” dedi.

Gençleri spora, sağlıklı ve uzun bir yaşama teşvik etmek için emek vereceklerini söyleyen Çavuş, gençlerin içindeki tutkuyu ve o küçük kıvılcımı körükleyip, büyük bir ateşe dönüştürmeyi hedeflediklerini aktardı. 

WhatsApp Görsel 2023-12-21 saat 13.02.14_11a4c68e

Kaynak: HABER MERKEZİ