Nevşehir’de bugün vefat edenler (23 Mayıs 2024) Nevşehir’de bugün vefat edenler (23 Mayıs 2024)

Türkiye Yüzyılını eğitimin yüzyılı olarak değerlendirip Milli Eğitim Bakanlığının eğitim hedefleri doğrultusunda Nevşehir'de eğitimin kalitesini her yönüyle artırmak amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından, Nevşehir Valiliği himayelerinde "Maarif50" çatı projesi başlatıldı. 

Bu kapsamda il merkezi ve ilçelerde eş zamanlı olarak ilk faaliyeti yapılan "100. Yılda 100 Yer, 100 Öğrenci" projesi ile öğrencilere yaşadıkları yerdeki milli, ahlaki, insani, manevi, akademik, idari, dini, sanatsal, turistik, tarihi, kültürel miras unsurları tanıtılarak sosyal ve kültürel yönlerinin geliştirilmesi amaçlandı.

Nevşehir Valiliği himayesinde yürütülen projede ilçe kaymakamlıkları, il, ilçe ve belde belediyeleri, İl Özel İdaresi, Nevşehir İl ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri, Nevşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Nevşehir Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü, Nevşehir Rehberler Odası ve Türk Kızılay Nevşehir Şubesi paydaş olarak yer aldı.

Nevşehir Valiliği himayelerinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen projenin ilk faaliyeti Vali Yardımcısı Haluk Sezen, İl Milli Eğitim Müdürü Yusuf Yazıcı, Müze Müdürü Gökhan Maskar, Nevşehir Rehberler Odası (NERO) Başkanı Özay Onur ve Şube Müdürü Feyyaz Solak'ın katılımlarıyla Boğaz Şehit Murat Ateş Ortaokulu, İcik Şehit Ali Türk Ortaokulu, Özyayla Ortaokulu ve Göreme Ortaokulu 7. sınıf öğrencileri ile Göreme Açık Hava Müzesinde gerçekleştirildi.

NERO Başkanı Özay Onur ile Göreme Açık Hava Müzesini gezen öğrencilere etkinlik sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Nevşehir Kızılay Şubesi iş birliği ile ikramda bulunuldu.

Editör: Ravza Nur Baydemir