Katılımcılara ve vatandaşlara Türk bayrağı hediye eden sendika yöneticileri, caddede Türk bayrağı ve Cumhuriyet bildirisi dağıttı.

Atatürk Anıtına “Cumhuriyet 100. Yaşında Bayramımız Kutlu Olsun.” Yazılı çelenk sunan Türk Eğitim Senliler, marşlar ve bayraklar eşliğinde İstiklal Marşı’nın her bir kıtasını okuyarak coşku dolu dakikalar yaşadı.

Şube Başkan Yardımcısı Abdullah Çamcı, tüm katılımcılara hep bir ağızdan andımızı ve Gençliğe Hitabe’yi de okuttu.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Nevşehir konuşuldu Çevre ve Şehircilik Bakanlığında Nevşehir konuşuldu

TES Nevşehir Şube Başkanı Tayfur Urgenç, yaptığı basın açıklamasında şu ifadelerle vatandaşların bayramını kutladı:

“Ya İstiklal, ya ölüm parolası ile başlayan millî mücadele; dışarıda emperyalizme, içeride müstemlekeci hainlere karşı, başlayan özgürlük ve istiklal mücadelemizin demokratik yaşamla taçlandığı son Türk devletinin tescilidir.

100 yıl önce Türk vatanı iç ve dış hainler tarafından zapt edilmiş, hasta adamın mirasını paylaşmak için ölmesini bekleyenler, Türk milletinin bağrından çıkan ölümsüz Türk'ü; Bozkurt'u hesaba katmamışlardı. Yüzyıllardır Türk Milletinin beklediği Lider, Türk milletine önder oldu.

Yıkılmış, dökülmüş, tahrip edilmiş vatan topraklarında harap ve bitap düşmüş halka millet olduğunu öğretti. Türklük ateşini Anadolu topraklarında yaktı. Unutulmaya yüz tutmuş vatan mefhumunu hatırlattı.

Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük eşsiz bir gurur ve heyecanla kavuştuk. Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında. Kutlu olsun! Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun!

Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır. Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir. Türkiye Cumhuriyeti, Türk milletinin 20. yüzyıla mührünü vurduğu Türk mucizesidir.

Türk Eğitimcileri olarak, Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz.

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme azminden geri durmayacağız.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.” 

C2C7C1_1